01 Dec
Podziękuj Niedocenionym z Coca-Cola
Napisała Redakcja
 
Źródło: PR Coca-Cola

 

Integralnym elementem tegorocznej kampanii świątecznej Coca-Cola jest sponsoring serialu "Podziękuj niedocenionym".

 

Program będzie emitowany od 1 do 17 grudnia przed piątkowym wydaniem "Wydarzeń" na antenie telewizji POLSAT. 6-odcinkowa produkcja stanowi cykl reportaży o cichych bohaterach codzienności, dzięki pracy których możemy cieszyć się magią nadchodzących Świąt. Przesłanie produkcji zachęca do okazania wdzięczności wszystkim tym bliskim i dalszym osobom, które wkładają swój wysiłek w przygotowanie świątecznej atmosfery. Podobne przesłanie ma tegoroczna kampania „Powiedz Dziękuję z Coca-Cola”. Serial będzie mieć wsparcie mediowe oraz promocyjne.

 

"Podziękuj niedocenionym" to cykl utrzymany w konwencji fiction non fiction. Jako serial dokumentujący codzienność z pozoru tylko zwykłych osób prezentuje ich niezwykły wkład w organizację Świąt i wspieranie atmosfery poprzedzającej wyjątkowe grudniowe dni. Przekaz akcentuje wyraźnie, że są to często osoby, które dobrze znamy, a których ciężkiej pracy w świątecznej gorączce przygotowań, spraw i obowiązków nie zauważamy i nie doceniamy. Pan Robert z osiedlowej piekarni, wypiekający świeży chleb, Pan Marek, u którego co roku rodziny zaopatrują się w pachnące lasem świąteczne drzewko czy Pani Magda malująca świąteczne ozdoby. To tylko część prawdziwych bohaterów cyklu, wyłonionych w ogólnopolskich poszukiwaniach przeprowadzonych przez produkcję serialu.

 

6-odcinkowy serial dokumentalny "Podziękuj niedocenionym" to efekt autorskiego pomysłu Olgi Cerkaskiej (m.in. „Słoneczna Stacja” „Przygarnij mnie 2” „Zatrzymaj chwilę” „ Dzień dobry Polsko”). Reżyserem serialu jest Grzegorz Jankowski, reżyser form fabularnych i dokumentalnych. Za scenariusz poszczególnych odcinków odpowiadają Grzegorz Jankowski oraz Judyta Rudzińska z zespołu producenta Lulu Production.

 

Wyniki najnowszego raportu Coca-Cola "Wdzięczność od Święta?" jasno dowodzą, że najczęstszymi powodami niedocenienia innych jest według Polaków szybkie tempo życia i brak czasu (49%), a także nieświadomość czyjegoś włożonego wysiłku (34%) oraz poczucie, że dobre uczynki po prostu nam się należą (13%). Co ciekawe, 77% respondentów twierdzi, że na co dzień mówi „dziękuję” dostatecznie często, jednak jedynie 40% ma poczucie, że słyszy je regularnie. Dzięki produkcji "Podziękuj niedocenionym" zależy nam, aby promować to, co zauważają sami ankietowani - że dziękowanie innym powoduje nasze lepsze samopoczucie (aż 84%), ale i przyjmowanie słów wdzięczności sprawia nam ogromną radość (80%) - komentuje Damian Podawca, Senior Brand Manager Coca-Cola.

 

W ramach komunikacji „Podziękuj niedocenionym" zaplanowano działania reklamowe: zwiastuny i plansze sponsorskie przy piątkowych emisjach serialu, kampanię na platformie Ipla.tv, za pośrednictwem adScreen oraz wsparcie influencerów, którzy w rolach epizodycznych pojawiają się w produkcji: AbstrachujeTV, reZigiusz, Ajgor, Blowek, Kaiko, Martin Stankiewicz oraz Aleksandra Żuraw.

 

Dom mediowy MediaCom jest podmiotem odpowiedzialnym za pomysł i strategię kampanii, planowanie i zakup mediów a także współpracę z influencerami. Za obsługę i kreację w kanałach social media i digital odpowiada LiquidThread, a za działania PR - Rc2 Raczkiewicz Chenczke Consultants.

 

"Podziękuj Niedocenionym" można też obejrzeć w serwisie ipla.tv.

 

 

Źródło: PR Coca-Cola


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl