28 Sep
Premiera filmu "Ostatnia rodzina"
Napisała Redakcja
 
Fot. Michał Puchalski / Kino Świat. Źródło: PR

 

Uroczysta premiera „Ostatniej Rodziny” odbyła się we wtorek, 27 września 2016 roku w warszawskim kinie Cinema City Sadyba.

 

Ten wyjątkowy pokaz zaszczycili swoją obecnością twórcy filmu: reżyser – Jan P. Matuszyński, autor scenariusza – Robert Bolesto, grający słynną rodzinę Beksińskich – Aleksandra Konieczna, Andrzej Seweryn oraz Dawid Ogrodnik, odtwórcy pozostałych ról – Andrzej Chyra, Agnieszka Michalska i Alicja Karluk, producenci z firmy Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham wraz z pozostałymi członkami ekipy. Wśród gości premiery nie zabrakło najgłośniejszych nazwisk polskiego show-biznesu.

 

Na uroczystym pokazie „Ostatniej Rodziny” pojawili się m.in.:  Piotr i Agnieszka Woźniak-Starak, Renata Kaczoruk i Kuba Wojewódzki, Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke, Anja Orthodox, Magdalena Lamparska, Roma Gąsiorowska, Marta Nieradkiewicz, Marek Koterski i Małgorzata Bogdańska, Kasia Sowińska, Joanna Kulig, Krzysztof Wach, Michał Żurawski, Paweł Domagała, Maria Sadowska, Justyna Suwała, Elżbieta Dzikowska, Karol Strasburger, Krzysztof Ziemiec, Piotr Metz i Grzegorz Miecugow.

 
Uhonorowana Wielką Nagrodą „Złote Lwy” oraz Nagrodą Dziennikarzy i Nagrodą Publiczności na 41. FF w Gdyni – „Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Andrzej Seweryn został dwukrotnie uhonorowany wyróżnieniem dla Najlepszego Aktora (na MFF w Locarno i FF w Gdyni), Aleksandra konieczna otrzymała nagrodę dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej (FF w Gdyni). Podczas festiwalu filmowego w Gdyni, film zdobył również liczne wyróżnienia, w tym: Nagrodę Onetu „Odkrycie festiwalu”, Kryształową Gwiazdę Elle oraz Złotego Kangura.
 
 
Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.
 
 
 
Źródło: PR Kino Świat
 
 
 

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl