05 Jun
Mindspace przestrzeń pełna inspiracji
Napisała Redakcja
Dział Styl
 
Źródło: PR

 

Coworking szturmem zdobył serca zachodnich przedsiębiorców, freelancerów i startupów.

Co jednak stoi za sukcesem takiego rozwiązania? Z pewnością nie tylko możliwość indywidualnej bądź wspólnej pracy w wynajętym pomieszczeniu. To połączenie inspirującego miejsca, wyszukanego designu, a przede wszystkim – rozbudowanej sieci biznesowej. Taka przestrzeń już wkrótce powstanie w Warszawie. Wszystko dzięki globalnej firmie Mindspace, która udowodni, że coworking to nie tylko biurka na wynajem. To miejsce, w którym rodzą się zarówno nowatorskie idee, jak i trwałe społeczności. 

 

Laptop, kubek gorącej kawy, wygodny fotel, cicho sącząca się w tle muzyka… To często powielany schemat myślenia na temat freelancerów i start-upowców, który dla większości brzmi jak spełnienie marzeń i rozwiązanie wręcz idealne. Niewielu jednak zastanawia się nad prawdziwym obliczem takiego trybu pracy. Nad brakiem motywacji i mobilizacji, trudnością w odseparowaniu życia zawodowego od prywatnego, rozkojarzeniem, brakiem towarzystwa, a wręcz – nudą. 

 

Wielu młodych przedsiębiorców porzuca swoje pionierskie pomysły na biznes, gdyż nie potrafią w pojedynkę znaleźć rozwiązania na pojawiające się komplikacje czy odpowiedzi na nurtujące ich pytania. A przecież nie od dziś wiadomo, że co dwie głowy, to nie jedna. W szczególności, gdy nasze idee możemy na bieżąco skonsultować z osobami w podobnym położeniu, nierzadko wizjonerami, którzy potrafią zainspirować i zachęcić do wyjścia poza własną strefę komfortu. Czy coworking to antidotum na całe zło? Z pewnością nie, ale w połączeniu z networkingiem potrafi zdziałać cuda!

 

Przecież najlepsze pomysły i najbardziej innowacyjne biznesy powstają, gdy najmniej się ich spodziewamy. Gdy jesteśmy przekonani, że utknęliśmy w miejscu, z którego nie sposób ruszyć dalej. Gdy własne rozwiązania i pomysły konfrontujemy z rzeczywistością lub radzimy się kogoś, kto może zmienić nasz punkt widzenia. Nie doświadczymy tego w czterech ścianach własnego mieszkania bądź w modnej kawiarni przy filiżance kawy. To wartość dodana, która wynika z rozbudowanej sieci kontaktów. To przyszłość coworkingu – wspólnej przestrzeni, która łączy nie tylko biznesy, ale też ludzi. 

 

Takie miejsce powstanie wkrótce w Warszawie. Ulokowane w topowej warszawskiej lokalizacji, zrewitalizowanej Hali Koszyki, zagwarantuje młodym przedsiębiorcom, freelancerom i start-upowcom dostęp do rozbudowanej sieci biznesowej o zasięgu globalnym. Berlin, Hamburg, Monachium, Tel Awiw, a wkrótce również USA będą w zasięgu ręki. Mindspace Warsaw to nie tylko biurka na wynajem czy wyszukany design, ale również możliwość uczestniczenia w dynamicznej, niewirtualnej wspólnocie. W październiku br. idea coworkingu i networkingu wkroczy na wyższy poziom. Wszystko dzięki Mindspace – przestrzeni pełnej inspiracji. 

 

 

Źródło: PR Mindspace Warsaw

 

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl