12 Jun
Kunszt browarniczy z polską metką
Napisała Redakcja
Dział Styl
 
Źródło: PR Browar Sulewski

 

Piwo to najpopularniejszy alkohol na świecie i trzeci, zaraz po wodzie i herbacie napój.

Jego historia sięga dziejów Mezopotamii (ok. 4000 l.p.n.e.), mimo, że w Polsce jest trochę krócej to popularność jego utrzymuje się od wielu wieków. Tradycja piwowarska w naszym kraju jest ogromnie bogata i na wysokim poziomie, bo do browarnicy uznają ją niemal za sztukę. Podobnie, jak jego miłośnicy. Nie ma w tym nic dziwnego, bo proces produkcji jest niezwykle wyszukany. Przez wielu kunszt browarniczy uznawany jest na równi z winiarskim.

 

Nie istnieje jedna receptura, a każdy gatunek piwa lub jego odmiana wymaga innego postępowania. Dlatego też coraz bardziej wybredne podniebienia smakoszy piwa odwracają się od masowo produkowanych piw na rzecz mniejszych browarów, które z pieczołowitością dbająo jakość swoich produktów. Jednym z najlepszych przykładów jest Browar Sulewski, którego historia ma już 110 lat.

 

Piwo to nie tylko napój, ale i filozofia

 

Niepowtarzalny Browar Sulewski swoim wystrojem wnętrz i kuchnią, ale przede wszystkim unikalnym smakiem piw w nim warzonych nawiązuje do charakterystycznych dla Bawarii i naszych południowych sąsiadów lokali. Jednak, co najważniejsze powstał z pasji do piwa i tradycyjnych potraw polskich, do których doskonale pasuje.

 

Wpisuje się tym samym w coraz bardziej popularny trend, który łączy filozofię browarniczą z wyszukaną kuchnią. Odpowiednie piwo dopasowywane jest do potraw, tak jak wcześniej działo się to w przypadku wina. Do Browaru Sulewski często przyjeżdżają znani goście, którzy szczególnie cenią jakość piwa, atmosferę miejsca, doskonałą kuchnię , wygodny hotel oraz ... świetną zabawę.

 

Oto film, który powstał ze strefy kibica Browaru Sulewski.

 


 

Piwa z Browaru Sulewskiego

 

W Browarze Sulewskim warzonych jest 7 rodzajów piw. Mocne piwo warzone Koźlak, które zachwyca nie tylko głębokim smakiem, alei etykietą utrzymaną w wyjątkowym klimacie. Apa, to kolejne dzieło browaru, którego owocowe nuty świetnie wpisują się w letni klimat.Obok nich w ofercie znajduje się piwo Marcowe, które słynie przede wszystkim, jako ulubione piwo podczas słynnego Oktoberfest. Browar Sulewski swoją popularność zyskał m.in. jasno złocistemu Pilsowi, złocistemu Weizenowi, bursztynowemu Lagerowi i ciemno brązowemu Dukelowi. Wszystkie z nich są otrzymywane dzięki tradycyjnemu procesowi warzenia i są niefiltrowane. Zyskują one coraz większą rzeszę miłośników, które doceniają kunszt browarniczy z polską metką.

 

 

Źródło: PR Browar Sulewski.

.

Ta strona zawiera treść przeznaczoną dla osób pełnoletnich. Czy masz skończone 18 lat?

.

.

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl