22 Sep
Taniec na zdrowie i szczęście
Napisała Redakcja
Dział Zdrowie
 
Źródło: PR Egurrola Dance Studio

 

Daje mnóstwo przyjemności, pozwala zadbać o kondycję i sprawia, że wzrasta poczucie własnej wartości oraz pewności siebie.

 

A to tylko niektóre z długiej listy zalet jakie daje nam taniec!

 

Psychologowie, lekarze i tancerze jednym tchem wymieniają długą listę korzyści płynących z tańca -  zarówno tych, które są związane z ogólnie pojętą sprawnością fizyczną, jak również tych emocjonalnych, bardzo osobistych. Razem z Egurrola Dance Studio przygotowaliśmy dla Was listę najważniejszych z nich.

 

Szczęście na wyciągniecie ręki

 

 

Popatrzcie na osoby, które tańczą – z pewnością się uśmiechają. Bo taniec to jedna z niewielu aktywności, która sprawia przyjemność prawie każdemu. W dodatku tańczyć można w każdym wieku!

 

Natychmiastowy zastrzyk energii

 

 

Chwilowy brak letniego słońca idealnie zastąpi taniec, który również skutecznie pobudzi do życia i natychmiastowo doładuje Wasze baterie niespotykaną dotąd energią. A jeżeli będzie taka konieczność pomoże również zapomnieć o codziennych troskach.

 

Pewność siebie i poczucie własnej wartości

 

 

Jeżeli brakuje Wam pewności siebie od razu skierujcie swoje kroki na salę taneczną. Już po kilku zajęciach zauważycie, że przez świat idziecie pewniejszym krokiem i z wysoko podniesioną głową. Ostrzegamy, że na Waszych twarzach może również częściej gościć uśmiech. 

 

Zabawa i poprawa sylwetki

 

Już godzina tańca pozwala spalić nawet 500 kalorii., a regularne uczęszczanie na zajęcia szybko poprawią kondycję. Dodatkowym elementem każdych zajęć są ćwiczenia rozciągające i wzmacniające, dzięki którym Wasze mięśnie będą bardziej elastyczne i wytrzymałe.

 

Pamięć na medal

 

Ok, przyznajemy, podczas pierwszych zajęć zapamiętanie choreografii nie jest najłatwiejsze. Drugi raz też może wymagać dużego skupienia. Ale z każdym kolejnym treningiem będzie coraz łatwiej. Tańczcie, a Wasza pamięć będzie się poprawiała w niesamowitym tempie.

 

Bez względu na wiek

 

Tańczyć może każdy i w każdym wieku. W wielu krajach, takich jak Niemcy, Japonia, Anglia czy Francja właśnie ludzie dojrzali są studentami tańca. Znajdźcie więc trochę czasu dla siebie i idźcie do szkoły tańca, Egurrola Dance Studio jest otwarte dla osób w każdym wieku. 

 

 

Źródło: PR Egurrola Dance Studio


Kategorie:

Dodaj komentarz