22 Sep
Najsilniejsza eksfoliacja w kosmetologii estetycznej – Frozen Frappe Peel
Napisała Redakcja
Dział Uroda
 
Źródło: PR Clarena

 

Najsilniejsza eksfoliacja w kosmetologii estetycznej to zabieg Clarena Frozen Frappe Peel.

Jesienne dni dobrze rozpocząć od regenerujących skórę zabiegów z użyciem kwasów. Remedium dla zmęczonej latem i problematycznej skóry jest zupełnie nowy, innowacyjny zabieg marki Clarena – Frozen Frappe Peel – eksfoliacja ablacyjna kwasem TCA, kawowym i nadtlenkiem wodoru.

 

Zmarszczki, plamy, blizny i przebarwienia stanowią najczęstsze problemy skóry dojrzałej. Metod walki z nimi jest wiele: od zapobiegającej ich powstawaniu pielęgnacji domowej, po bardzo inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jednak dla wielu z nas pielęgnacja w domu to za mało, a medycyna estetyczna jest zbyt dużą ingerencją. Przygotowany przez specjalistów marki Clarena nowy zabieg złuszczający z kwasami, wykonany w gabinecie, pomoże odnieść sukces w walce o młody wygląd.

 

Przygotowania do zabiegu

 

Wiele kobiet zapomina o tym, że do kuracji kwasowej w gabinecie, powinniśmy przygotować skórę w domu. Kwasy są związkami bardzo silnie działającymi na skórę. Dlatego, aby uniknąć podrażnień po zabiegu i uzyskać szybsze i bardziej spektakularne efekty, powinniśmy rozpocząć przygotowania już 7 dni przed wizytą w gabinecie. W tym celu Clarena zaleca stosowanie kremu Caffeic & Lactic Acid Cream z kwasem kawowym i mlekowym, który przygotowuje skórę do głębokiej eksfoliacji. Kwas kawowy delikatnie złuszcza martwy naskórek, jednocześnie działając przeciwstarzeniowo. Natomiast kwas mlekowy nawilża i pomaga utrzymać równowagę hydrolipidową. Po 7 dniach stosowania kremu, można wykonać zabieg eksfoliacji kwasem TCA.

 

Kwas młodości

 

Kwas TCA, czyli kwas trójchlorooctowy jest pochodną kwasu octowego. Wywołuje silny efekt złuszczania naskórka i pobudza syntezę kolagenu. W połączeniu z odmładzającym kwasem kawowym i nadtlenkiem wodoru rozjaśnia koloryt skóry, zwęża ujścia gruczołów łojowych i redukuje zmarszczki. Zabieg polecany jest szczególnie dla skóry z objawami fotostarzenia lub z bliznami potrądzikowymi.

 

W zestawie do wykonania zabiegu Frozen Frappe Peel Set znajduje się kwas w stężeniu 40% – najwyższym dopuszczalnym stężeniu w kosmetologii. Przy takim stężeniu produktu głębokie złuszczanie naskórka uzyskuje się już po zastosowaniu jednej warstwy preparatu. Zabieg polega na zaaplikowaniu na skórę odpowiednio przygotowanej mieszanki kwasów: trójchlorooctowego (TCA) i kawowego. Połączenie dwóch kwasów powoduje zbielenie naskórka, czyli koagulację białka, przez co skóra wygląda na zmarzniętą, co tłumaczy nazwę zabiegu. Po zabiegu w ciągu 3–5 dni naskórek brązowieje i zaczyna się złuszczać. Proces złuszczania kończy się po około 2 tygodniach. Po zabiegu skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a w ciągu następnego miesiąca konieczna jest intensywna ochrona przeciw promieniowaniu UV.

 

Zabieg Clarena Frozen Frappe Peel można wykonać w renomowanych gabinetach kosmetycznych. 

 

 

Źródło: PR Clarena


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl