22 Sep
Czy warto stosować kremy z filtrem przez cały rok?
Napisała Redakcja
Dział Uroda
 
Źródło: PR Be Ceuticals

 

Czy warto stosować kremy z filtrem przez cały rok? - wypowiedź dr. Ilony Wnuk-Bieńkowskiej z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed.pl.

Kremy zawierające filtry przeciwsłoneczne zabezpieczają naszą skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania UVA i UVB. Kiedy kończy się lato bardzo często rezygnujemy z ich stosowania, zakładając, że dodatkowa ochrona szczególnie w sezonie jesienno-zimowym nie jest nam potrzebna. Tymczasem specjaliści przekonują, że stosowanie kremów z filtrem UV przez cały rok opóźnia przedwczesne starzenie się skóry.

 

Czy warto stosować kremy z filtrem przez cały rok i jaki wpływ mają na naszą skórę?

 

Na pytanie odpowiada dr. Ilona Wnuk-Bieńkowska z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed.pl.


Ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym w postaci kremów z filtrem UV powinniśmy stosować przez cały rok, aby zapobiec fotouszkodzeniom skóry. Ochrona jest szczególnie ważna, gdy poddajemy się kuracji retinoidami, kwasami lub zabiegom z zakresu medycyny estetycznej.

 

W wyniku ekspozycji na promieniowanie UV dochodzi do degradacji włókien kolagenowych, skóra staje się cienka, przesuszona, pojawiają się zaburzenia pigmentacji czy pękające naczynka. Dochodzi także do zwiększenia ilości wolnych rodników tlenowych, co w konsekwencji może prowadzić do powstania zmian skórnych o charakterze nowotworowym.  Szkodliwe promieniowanie UVA dociera do naszej skóry nawet w pochmurny dzień, a jego natężenie jest takie samo przez cały rok.

 

Krem z filtrem przeciwsłonecznym to podstawowy produkt ochronny, który powinniśmy stosować już od najmłodszych lat. Dbając o dobrą kondycję i zdrowie naszej skóry, pamiętajmy o nim niezależnie od pory roku.

 

Produkt, który polecam moim pacjentom to Be Ceuticals krem mineralny UV100/ SPF50+. Zapewnia on idealną ochronę przeciwsłoneczną. Jako jeden z nielicznych produktów może być bezpiecznie stosowany po zabiegach medycyny estetycznej, doskonale chroniąc zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB.

 

 

Źródło: PR Be Ceuticals 


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl